30 квітня 2024 р. студенти груп ОД-21 і ОД-22 у супроводі викладачів Островської О.А., Кріп Я.М., Шпитько Ю.В., Яцків Г.Є., відвідали Астрономічну обсерваторію Львівської політехніки.

30 квітня цього року студенти груп ОД-21 і ОД-22 у супроводі викладачів Островської О.А., Кріп Я.М., Шпитько Ю.В., Яцків Г.Є., відвідали Астрономічну обсерваторії Львівської політехніки.

На початку екскурсії спільне фото на тлі вихідного пункта першої у Львові нівелірної мережі створеної професором Домініком Зброжеком. З першого рівня на другий рівень обсерваторії ведуть автентичні ще австрійські гвинтові сходи і…ми потрапляємо на 150 років назад! Розглянули старовинні геодезичні прилади, поділки на які наносились в ювелірній майстерні.

Працівниця обсерваторії пані Софія розповіла про один з двох бетонних стовпів на якому колись стояв телескоп, що пропав під час Другої світової. Дах над ним вже не відкривається на жаль. Але є ще один стовп, на якому знаходиться новий більш сучасний телескоп. На даху оглянули майданчик із старовинним австрійським вітровказом і сучасною GNSS-станція, побачили сучасний телескоп.